ČERNÁ MAGIE

Toto je záhlaví Vašich stránek. Text můžete změnit v administraci v 'Nastavení stránek'.

???? a snad i vysvětlení?!

Už zmizelo tisíc lodí a letadel…

Podle statistik zde ročně propluje na 150 000 lodí, deset tisíc z nich vyšle signál o pomoc a několik se jich prostě navždy ztratí. Za posledních 500 let tady beze stopy zmizelo na tisíc plavidel a letadel! S neobvyklými jevy se tu při své plavbě potýkal už Kryštof Kolumbus. Ten do lodního deníku napsal, že spatřil obrovský ohnivý pás, který prolétl přes obzor a zmizel v moři. Kompasy se začaly chovat divně a několik dní poté se objevila záhadná záře a světla pod hladinou. Stejný jev popsala 500 let poté i posádka kosmické lodi Apollo 12. "Vidíme záblesky živého ohně a jsou to dokonce poslední viditelná světla na naší planetě," zaznělo v hlášení.

Kliknutím zvětšte

Proč se kompas točí jako zblázněný?

Ani letadla nejsou před chapadly Bermudského trohúhelníku v bezpečí. Koncem roku 1954 záhadně zmizelo hned pět amerických bombardérů TMB 3 Avenger. Dvě záchranná letadla pak stihl stejný osud.

Podivný příběh zažil i pilot Bruce Gernon, který v 70. letech letěl se svým otcem z Baham na Floridu. Při letu bylo jejich letadlo obklopeno podivným mrakem ve tvaru doutníku, v němž ve směru hodinových ručiček rotovaly malé bílé obláčky. Pilot se snažil uniknout otvorem na konci oblaku a vlétl do podivného zeleného oparu. Poté spatřili Zemi a po několika minutách bezpečně přistáli na Floridě. Jaký byl ale jejich šok, když se podívali na hodinky. Cesta jim trvala o půl hodiny kratší dobu a spálili o 45 litrů paliva méně, než obvykle. Proletěli snad časoprostorovou dírou?

Kromě záhadných zmizení se ale tady objevují i další zvláštní jevy. V některých místech se střelka kompasu doslova zblázní, protáčí se dokola a ukazuje nesmyslně. Podle vědců je to způsobeno tím, že Bermudský trojúhelník je jedním ze dvou míst na Zemi, kde střelka kompasu ukazuje ke skutečnému, tedy geografickému severnímu pólu, nikoliv k magnetickému, jak je tomu ve zbytku světa. Druhým místem je Ďáblovo moře u jihovýchodního pobřeží Japonska - i to je proslavené záhadnými zmizeními.

Kliknutím zvětšte

Z moře vychází záře, přístroje nefungují!

Poblíž Baham vychází z moře zvláštní záře. Podle vědců jde o hejna ryb nebo plankton. Jenže - lodím a letadlům v oblasti bezdůvodně přestávají fungovat veškeré přístroje! Občas posádka zažije i něco, co hlásí lidé, kteří se blíže setkali s UFO - tzv. energetické vysátí, kdy se náhle ztratí veškerá elektrická energie. Objevují se i další nenormální jevy: náhlá ztráta viditelnosti, nemožnost určit polohu obzoru, záhadný zelený opar, časové posuny či tajemná světla na obloze či pod mořskou hladinou.

A na to už vědci odpověď nemají. Bermudský trojúhelník tak zatím zůstává dál zahalen tajemstvím...

 
Toto je zápatí Vašich stránek. Text můžete změnit v administraci v 'Nastavení stránek'.