ČERNÁ MAGIE

Toto je záhlaví Vašich stránek. Text můžete změnit v administraci v 'Nastavení stránek'.

Slavní čarodějky,čarodějové

HELENA PETROVNA BLAVATSKÁ

Narodila se v Rusku roku 1831. Zabývala se tajnými vědami Orientu. Během života v Americe napsala svou nejznámější knihu Tajné učení, popisující vývoj vesmíru a lidstva z okultního hlediska. kniha je plná historických nesmyslů, ale stala se vedle dalšího jejího díla Odhalená Isis učebnicí mnoha hermetiků. Nakonec byla obviněna z podvodů, musela opustit Ameriku a uchýlila se do Německa. Když zemřela, byl její popel rozdělen na tři části a uložen v Evropě, Americe a Indii.

JENNY NOWAK

historií, stříbrnými doly a tajemnými podzemními chodbami. Tam
bydlela do patnácti let, kdy odešla na střední školu do Třebíče
(nepříliš uvážlivě vybranou), aby vystudovala návrhářství obuvi.
Během studií se naučila jezdit na koni a zjistila, že jí to přináší nepoměrně větší uspokojení než kreslení bot. Proto u svého oboru a u kreslicího prkna setrvala po maturitě jen chvíli a brzy se přestěhovala do Napajedel jako ošetřovatelka koní, anglických plnokrevníků, v tamním hřebčíně.
Vdala se (velmi nemoudře a nerozumně) a v roce 1977 se jí narodila dcera Katrin (dnes úspěšná výtvarnice, která se jako spoluautorka s Jenny podílela na egyptských románech Smích šakalího boha a Pláč prokletého krále.) Protože se ,,životem kovboje" byl tím pádem konec, Jenny se vrátila do Jihlavy a nastoupila v místní zoologické zahradě jako chovatelka
exotických zvířat. Do široké škály jejích svěřenců patřili medvědi, vlci, levharti, lvi, tygři, pumy, ale také antilopy, poníci, mývali, potkani...
Po pár letech (a už dávno po rozvodu) se odstěhovala do západních Čech, do vsi blízko Domažlic, kde se živila jako dojička v kravíně. To už měla vlastního koně, huculského hřebce jménem Grak, a služební byt, což byly dostatečné důvody pro tak radikální rozhodnutí. Po krávách ošetřovala bažanty v bažantnici a přesídlila kousek dál, do Horšovského Týna, do zříceniny kdysi prý zvané skleněný zámek. Kromě bažantů se starala o jestřába a o divoké prase, co uvízlo v železech a přišlo o jednu nohu.
Teprve když začal skleněný zámek zoufale chátrat a v kuchyni v zimě mrzlo, vzdala tuhle ztracenou vartu a podruhé se vrátila do Jihlavy i do zoo. Po dalších bezmála deseti letech u zvířat se seznámila s básníkem Václavem Moravcem, vzala si ho a odstěhovala se s ním do Prahy.
Prvních pár měsíců v hlavním městě se živila zametáním nádvoří Pražského hradu a čekala, až se uvolní místo v zoologické zahradě. Když se tak stalo, ujala se nesourodé skupiny
sestávající z hřivnatých vlků, klokanů, dvou pand, několika lišek, skunků a divokých koček. Přibližně v té době (to už jí bylo hodně přes třicet) se začal prudce rozvíjet její zájem
o magii a vampírské mýty a stejně rychle začal vznikat její první román - Nemrtvý - jehož podstatná část byla napsaná o přestávkách v přípravně zvířecího krmení. Teprve když vyšel a jednalo se o vydání druhého, začala uvažovat o tom, že by se jí literatura mohla stát profesí. Pomohla ,,náhoda" - v jednom nakladatelství zrovna hledali redaktorku. Velkoryse pominuli, že nemá vysokoškolský diplom a uznali absolutorium ve škole života, během níž dělala opravdu všechno možné. Kromě uvedených dlouhodobějších epizod uklízela na chirurgické ambulanci, prodávala v trafice,umývala nádobí v hospodě...
V současné době píše a rediguje a ve volném čase se kromě jízdy na koni a výchovy perského kotěte věnuje historickému šermu v Larsově škole bojových umění. Samozřejmě se nadále aktivně zajímá o magii (v teorii i v praxi), o vampyrismus, gotiku a všechno, co s tím souvisí. Často jezdí do Transylvánie a sbírá klasické černobílé filmové horory zlaté éry.

SCOTT CUNNINGAM

u

Scott praktikoval Elementární magii.Přes dvacet let.Je autorem více než třiceti knih beletrie a populárně naučné literatury vyndal npř:Přírodní Magie,Magická Enciklopedie Drahých Kamenů a Krystalů,Přírosní Magie v Domácnosti,Magická enegie Země,Vyroba Magických Předmětů,Čarování v Kuchyni a další.Cunninghemovi knihy odrážejí široké rozpětí zájmův rámci sféry nového věku,kde byl velice uznáván.Tento svět opustil 23.března 1993 po dlouhé nemoci v Kalifornii.

MARCELA KOŠANOVÁ

marsí

Marcela Košanová se narodila roku 1952 v Chomutově. Pracovala jako ošetřovatelka v nemocnici, pěstounka v jeslích, barmanka a jako vedoucí kuchyně v domově důchodců. Profese ji tedy provedly každým obdobím lidského života - od nejútlejšího dětství až ke stáří - což ji naučilo lépe chápat koloběh světa. A protože pochází z rodu čarodějnic, tak své zkušenosti posléze zužitkovala právě při vykonávání čarodějnického řemesla: čarování se Marcela Košanová plně věnuje od svých čtyřiceti let.

Její Stránky Kosanka

RAYMOND BUCKLAND

ray

Ray Buckland zavedl ve Spojených státech začátkem 60. let gardnerovský čarodejnický kult Wicca. Mnoho let strávil veřejnou obhajobou tohoto starého náboženství a pravděpodobně udělal více než kdo jiný pro nápravu obecně platných omylů. V roce 1973 po více než 10 letech činosti jako gardnerovec založil vlastní denominaci čarodejnického kultu Saex-Wicca (saská wicca) - která se od té doby rozšířila a působí na celém světě. Ray Buckland pochází z Británie. Je autorem řady skvělích knih o magii. Je považován jako za jednu z předních autorit čarodejnictví, woo - doo a nadpřirozenu. Dnes se Ray nevěnuje tolik práci pro veřějnost, ale soustřeďuje se na kariéru autora divadelních her.

DOREEN VIRTUE-její foto

 
Toto je zápatí Vašich stránek. Text můžete změnit v administraci v 'Nastavení stránek'.